Trwa rekrutacja dla członków i wolontariuszy stowarzyszenia do mobilności w projekcie pt.:”Droga do lepszych kompetencji”

Informujemy, że trwa rekrutacja dla członków i wolontariuszy stowarzyszenia do mobilności w projekcie pt.:”Droga do lepszych kompetencji” finansowanego ze środków programu Erasmus Plus. W ramach projektu przewidziane są cztery mobilności, które mają za zadanie podniesienie kompetencji cyfrowych i analitycznych członków Stowarzyszenia DROGA.

Do tej pory zakończono nabór do mobilności na szkolenie pt.: „Kompetencje cyfrowe dla kadry osób pracujących z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym”, które będzie zorganizowane przez Association Franco-Polonaise Côtes d’Armor – Warmie et Mazurie z Saint Brieuc (Francja).

W najbliższych miesiącach planowanie są jeszcze dwie mobilności:

  1. „Prowadzenie wsparcia online dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Tematem szkolenia będzie planowanie i realizacja lokalnych kampanii społecznych oraz współpracy różnych aktorów życia społecznego i ich zaangażowanie w ograniczanie zjawiska wykluczenia społecznego, a także organizacja doradztwa online dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z użyciem platform usług telemedycznych.

2. „Rozwój kompetencji analitycznych dla kadry osób pracujących z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym” organizowane przez Uniwersytet Jyväskylä z Finlandii. Celem szkolenia będzie pokazanie w praktyce zasad prowadzenia badań społecznych w zakresie pracy nad osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.