Europejska kampania społeczna przeciwko przemocy w bliskich związkach RESPONSIBLETOGETHER22

Z dniem dzisiejszym rusza europejska kampania społeczna przeciwko przemocy w rodzinie pt.: „ResponsibleTogether22” realizowana przez europejską sieć WORK-WITH-PERPETRATORS (WWP European Network (work-with-perpetrators.eu) przy wsparciu Unii Europejskiej. Tematem przewodnim kampanii będzie przemoc dzieci i nastolatków wobec własnych rodziców. Kampania ta jest realizowana w formie działań o charakterze edukacyjnym i informacyjnym m.in. w mediach społecznościowych  w ponad 26 krajach Europy. Na obszarze Polski działania te są wspierane przez Stowarzyszenie Wspierania Działań na Rzecz Osób Potrzebujących Pomocy DROGA w Olsztynku.

W tym celu przygotowane zostały materiały edukacyjne i graficzne w języku polskim do rozpowszechniana  m.in. w mediach społecznościowych, które prezentują przemoc dzieci i nastolatków wobec własnych rodziców z perspektywy obu stron oraz pozwalają zrozumieć jej symptomy i zagrożenia.

Zapraszamy do włączenia się do kampanii w mediach społecznościowych poprzez udostępnianie materiałów graficznych i edukacyjnych oraz organizowanie działań edukacyjnych w dowolnej formie. Materiały te będą dostępne w formie plików w formacie .jpg na stronie internetowej Stowarzyszenia Stowarzyszenie Wspierania Działań na Rzecz Osób Potrzebujących Pomocy DROGA od dnia 25.11.2022 r. do 15.12.2022 r. (www.stowarzyszeniedroga.com.pl, strona główna w zakładce aktualności).

Więcej informacji na temat kampanii #ResponsibleTogether22 można znaleźć na stronach internetowych i w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/european_network_wwp/

https://www.facebook.com/wwpEuropeanNetwork/