Każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas. Możemy szerzyć nienawiść, ale możemy też szerzyć dobro. W ramach kampanii „#Najpierw głowa, potem mowa” przypominamy, że pozytywne słowa i gesty mają niezwykłą moc – rozprzestrzeniają się, inspirując innych do tego samego.

Dobro mnoży się, gdy się nim dzielisz
Uśmiech, dobre słowo, uprzejmy komentarz – to drobne rzeczy, które mogą zmienić czyjś dzień, a nawet życie. Kiedy okazujemy życzliwość, nie tylko sprawiamy radość innym, ale też sami czujemy się lepiej. To reakcja łańcuchowa: im więcej dobra dajesz, tym więcej go otrzymujesz.

Jak zarażać życzliwością?
- Zamiast krytyki – pochwal!
- Zamiast hejtu – wesprzyj!
- Zamiast obojętności – bądź uważny! Zwykłe „Jak się masz?” może dla kogoś wiele znaczyć.
- Bądź wzorem – Twoje gesty mogą zachęcić innych do tego samego.
Każdy uśmiech, każde miłe słowo czy gest to iskra, która może zmienić czyjś dzień, a nawet uruchomić lawinę pozytywnych zmian. Dzięki życzliwości nie tylko sprawiamy radość innym – sami też czujemy się lepiej. A im więcej okażemy życzliwości, tym więcej dobra do nas wróci.
Dołącz do kampanii #NajpierwGłowaPotemMowa! Udostępnij ten artykuł lub nasz post i pokaż, że dobro jest zaraźliwe! Razem stwórzmy świat pełen życzliwości. 💬
Kampania #NajpierwGłowaPotemMowa jest realizowana w Polsce i we Włoszech: w Polsce przez Stowarzyszenie DROGA, Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, Stowarzyszenie Kobieta na PLUS, NEVER AGAIN Association – Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ oraz Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, a we Włoszech przez spółdzielnię socjalną Labins. Organizacja wspierająca kampanię – Olsztyński Telefon Zaufania.
Kampania została dofinansowana ze środków UE z programu Erasmus Plus w ramach projektu „Upskilling organisational potential of stakeholders in providing grassroots services to victims of hate crimes”.
Treści kampanii nie reprezentują stanowiska UE.
