Akredytacja E+

Stowarzyszenie DROGA uzyskało w 2023 r. akredytację w obszarze mobilności edukacyjnej dla osób dorosłych, która umożliwia uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1. Przyznanie Akredytacji stanowi gwarancję regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus oraz możliwość wnioskowania o przyznanie Akredytacji w ramach uproszczonej procedury – jednorazowo na całą edycję programu.

W ramach otrzymanej akredytacji Stowarzyszenie DROGA planuje rozwijać swoją działalność na rzecz wsparcia osób wykluczonych społecznie w obszarze kompetencji cyfrowych, lingwistycznych ale też analitycznych związanych z przetwarzaniem danych, zastosowania metod ilościowych oraz rozwijaniem postaw obywatelskich i działalności o charakterze społecznym.

W dniach 22-27.01.2024 r. w Turynie, członkowie stowarzyszenia mieli okazję odbyć uczestniczyć w warsztatach poświęconych narracji wizualnej. Zajęcia były prowadzone przez Andrea Serafiniego z Labins. W ciągu sześciu dni szkolenia udało nam się zdobyć kompetencje, które umożliwiły nam stworzenie krótkiego filmu w technice poklatkowej. Produkcja takiego filmu jest całkowicie bezkosztowa, gdyż wymaga jedynie użycia kamery lub telefonu komórkowego, statywu, bezpłatnej aplikacji do montażu filmu (dragonfly) oraz …. wyobraźni. Technika ta może być z powodzeniem wykorzystywana do realizacji kampanii społecznych przez organizacje pozarządowe. Poniżej film przygotowany w trakcie warsztatów we Włoszech: