CROSSING PROTECT

Celem projektu jest zbudowanie międzynarodowego partnerstwa organizacji wspierających system budowy kompetencji i narzędzi edukacyjnych służących rozwoju sprawiedliwości naprawczej na rzecz ofiar przemocy domowej. Projekt ma zadanie przeszkolenie przedstawicieli instytucji zajmujących się wsparciem ofiar przemocy domowej w zakresie wykorzystania narzędzi oferowanych przez system sprawiedliwości naprawczej do ochrony ofiar przemocy domowej.

Projekt będzie realizowany przez konsorcjum złożone z następujących organizacji: Lider: Welcome a.p.s (Włochy). Partnerzy: VSE (Belgia), Associazion Sponde’ Olnus (Włochy), APAV (Portugalia), Waage Haanover e.v (Niemcy), Rete Dafe (Włochy), Stichting Hoger Beroepsonderswijs Haaglanden (Holandia), Klaipedos Socialines ir Psichologines Pagalbos Centras (Litwa), Institiuto Superior de Ciencias Sociais et Policitas (Portugalia) oraz Stowarzyszenie DROGA.

Projekt jest dofinansowany ze środków programu Erasmus Plus.

W dniu 11 marca 2024 r. odbyło się spotkanie online inaugurujące realizację projektu CROSSING PROTECT, którego zadaniem jest łączenie wsparcie ofiar przemocy domowej poprzez rozwój narzędzi wsparcia wywodzących się z domeny sprawiedliwości naprawczej. Spotkanie miało na celu przedyskutowanie zadań realizowanych w ramach projektu oraz przygotowanie szczegółowego harmonogramu projektu.