Wizyta partnerów z Malty

W dniach 26-30 marca 2024 r. przebywała z wizytą w Olsztynku i Olsztynie delegacja przedstawicieli maltańskiej fundacji Victim Support Malta (VSM). Wizyta miała związek z realizowanym wspólnie projektem dotyczącej nękania cyfrowego ze względu na płeć pt.: „Partnership for the development of educational tools tackling gender-based cyber violence”. W trakcie wizyty pracowaliśmy nad programem przeciwdziałania przemocy cyfrowej, przyszłą kampanią społeczną w tym obszarze, wykorzystywaniem danych na temat przestępstw cyfrowych ze względu na płeć popełnianych w Polsce i na Malcie oraz podejmowaniem działań na rzecz ograniczania akceptacji społecznej dla przemocy cyfrowej, której ofiarami są z większości przypadków kobiety. Wizyta była również okazją do spotkania się z przedstawicielami olsztyńskiego Stowarzyszenia ARKA – dziękujemy!

Wkrótce w ramach projektu następne wydarzenie – seminarium eksperckie na Malcie (31 maja br.) oraz czerwcowa kampania społeczna i konferencja zamykająca projekt (wrzesień br.).

Wizyta stanowi część projektu pt.: „Partnership for the development of educational tools tackling gender-based cyber violence” wspófinansowanego ze środków programu Erasmus Plus.