Rozpoczęcie projektu na temat przemocy wśród młodzieży w Internecie

W dniu 7 grudnia 2023 r. w Saint Brieuc (Francja) odbyło się spotkanie inaugurujące realizację projektu poświęconego przemocy w Internecie wśród młodzieży pt.:”Community-based educational tools for the prevention of cyberbullying and cybervictimisation„.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lidera Stowarzyszenia ADIJ22: Elise, Charles, Rosenn, Marie-George, Camille oraz Stowarzyszenia DROGA z Olsztynka. Celem projektu jest wypracowanie narzędzi edukacyjnym służącym młodzieży oraz osobom pracującym z młodzieżą w zapobieganiu przemocy w Internecie i zjawisku wiktymizacji. Następne spotkanie z udziałem naszych przyjaciół z Francji zaplanowaliśmy w Olsztynku na kwiecień 2024 r. W trakcie spotkania omówiono plany realizacji projektu, w tym mobilności przedstawicieli obu organizacji.

Więcej na temat projektu i działalności stowarzyszeniu DROGA:

Projekt jest dofinansowany ze środków programu Erasmus Plus.