Budowa kompetencji i narzędzi dla skutecznych kampanii społecznych przeciwko nękaniu w Internecie

W dniach od 3 do 7 lipca 2023 r. w Attard na Malcie miało miejsce szkolenie przeprowadzone przez fundację VSM dla członków stowarzyszenia DROGA, której celem było wspólne przygotowanie tworzenia narzędzi na rzecz realizacji oddolnych kampanii społecznych przeciwko nękaniu w Internecie. Szkolenie dotyczyło również kwestii z nimi powiązanych tj. bezpieczeństwa w Internecie, specyfiki planowania, realizacji i oceny efektywności tematycznych kampanii społecznych w mediach społecznościowych tj. Instagram i Facebook, tworzenie treści cyfrowych oraz włączenie innych organizacji i instytucji działających do wspólnego działania.

Następne spotkanie szkoleniowe w ramach projektu zaplanowano na koniec września tego roku.

Projekt pt.: „Partnership for the development of educational tools tackling gender-based cyber violence” jest finansowany ze środków programu Erasmus Plus.