Program edukacyjno-profilaktyczny – w sieci przemocy. Nowa publikacja Stowarzyszenia DROGA

Na początku czerwca 2023 r. nakładem wydawnictwa Marszałek z Torunia ukazała się nowa publikacja stowarzyszenia DROGA pt.: „Program edukacyjno-profilaktyczny – w sieci przemocy” autorstwa Krzysztofa Rubasa i Agnieszki Bucały, terapeuty i psychologa, członków naszego stowarzyszenia.

Publikacja ta ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jest skierowana do nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów oraz wszystkich osób pracujących z młodzieżą, którzy chcą realizować oddolne programy zapobiegania przemocy w rodzinie. Tematyka książki dotyka zagadnień związanych z przyswojeniem wiedzy i analizie czynników wyzwalających przemoc w rodzinie.

Publikacja w prosty i przystępny sposób pokazuje jak zrealizować taki program w trakcie ośmiu spotkań odbywających się w formie sesji edukacyjno-profilaktycznych.

Publikacja jest dostępna nieodpłatnie dla wszystkich osób zainteresowanych zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej do pobrania poniżej. Osoby zainteresowanie uzyskaniem bezpłatnego egzemplarza w wersji papierowej proszone są o kontakt mailowy ze stowarzyszeniem: stowarzyszenie.droga[małpa]wp.pl.

Publikacja stanowi cześć projektu „Przemoc to niemoc. Oddolny program aktywizacji społeczności lokalnej w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.